Jak na video synchronizované s hudbou pomocí Instagramu?

Chcete vědět, jak vytvořit video na Instagramu, které bude perfektně synchronizované s hudbou? Mám pro vás jednoduchý tip, jak na to. Spoustu uživatelů Instagramu už to totiž udělalo za nás! Na konci článku najdeš i videonávod.

Krok 1: Vytvoření příspěvku

Po otevření kanálu příspěvků na Instagramu nejprve klikněte na tlačítko plus (+) pro přidání nového příspěvku. Poté vyberte možnost Reel.

Krok 2: Použití šablony

Se synchronizací nám pomůže funkce Šablony. Po kliknutí najdete spoustu předpřipravených šablon od ostatních uživatelů Instagramu. Tyto šablony mají nastavenou délku videí tak, aby byly v rytmu hudby. Pokud se vám některá šablona líbí, můžete si ji také uložit pro pozdější použití.

Bohužel se v šablonách nedá vyhledávat – proto pokud narazíte při procházení Instagramu na video s hudbou, které se vám líbí, zkuste se podívat, jestli má dostupnou šablonu a použijte ji nebo si ho uložte na později do oblíbených. Také můžete procházet videa s vybranou hudbou a hledat, zda některé z nich nemá vytvořenou šablonu.

Krok 3: Výběr a přidání médií

Vyberte si šablonu, která vám vyhovuje. Já jsem si například zvolila šablonu, do které mohu vložit až 5 klipů, ale může jich být i méně. Pomocí tlačítka Přidat média do šablony vložte své videoklipy v pořadí, ve kterém je chcete ve výsledném videu mít.

Krok 4: Úprava jednotlivých videí

Kliknutím na jednotlivá videa a posunutím rámečku vyberte jen ty části, které chcete ve výsledném reelu použít. Poté klikněte na Další a celý reel přehrajte a zkontrolujte, jak vypadá.

Krok 5: Dokončení a nahrání

Nakonec můžete doplnit všechny detaily jako při běžném nahrávání reelu. Můžete přidat popisek, hashtagy, náhledovou fotku apod.

A je to! Teď už víte, jak na to! Tak co, zkusíte to taky?

Chcete se v Canvě naučit více?

Přidejte se ZDARMA do FB skupiny. V připnutém příspěvku „Vítejte ve skupině“ tam na vás čekají 2 dárky. 🎁🎁

Pokud vás zajímá více o tvorbě v Canvě, ráda vás s ní seznámím v rámci individuálního online školení. Přečtěte si více informací.

Napsat komentář