Rozcestník LINK IN BIO pro sociální sítě pomocí Canvy

Věděli jste, že si můžete vytvořit vlastní rozcestník pro své sociální sítě přímo v Canvě?

Canva nabízí větší možnosti přizpůsobení oproti službám jako Linktree, kde jste často omezeni nabízenými šablonami a funkcemi. Tento rozcestník si můžete personalizovat do posledního detailu, vložit do něj neomezený počet odkazů, vlastní grafiku a můžete si ho zcela přizpůsobit podle svých potřeb. Navíc jej můžete i snadno aktualizovat, kdykoliv potřebujete.

Nevýhodou je naopak větší časová náročnost pro vytvoření a chybějící analytika – i ta se dá ale vyřešit přes vytvoření samostatných odkazů, které ji sledují (např. pomocí Bitly).

Pokud ale toto pro vás není překážkou, můžeme se do toho pustit!

Krok 1: Vytvoření nového návrhu

Nejprve si vytvořte nový návrh ve velikosti 1080×1920 px, což je ideální velikost například pro Instagram Stories. Tento formát je perfektní pro zobrazování na mobilních zařízeních, odkud většinou rozcestník otevíráme. V případě potřeby lze udělat i zvolit větší výšku návrhu.

Krok 2: Výběr šablony

V Canvě najdete množství různých šablony, které vám práci usnadní. Vyhledáte je pod termínem „link in bio“. Pokud vám žádná šablona nevyhovuje, tak si můžete vytvořit vlastní návrh zcela od základu a rozcestník tak úplně přizpůsobit svým preferencím.

Krok 3: Vložení a úprava jednotlivých prvků

Po vytvoření nebo výběru šablony vložte či upravte jednotlivé grafické prvky – např. vaši fotku, pozadí, jednotlivá tlačítka, ikonky atp. Tlačítka můžete vytvořit vložením tvaru + textu.

Krok 3: Prolinkování jednotlivých odkazů

Poté začněte prolinkovávat jednotlivé odkazy. Každý prvek, který chcete, aby odkazoval na nějakou stránku, jednoduše označte a přidejte k němu odkaz. Pokud jste vytvořili tlačítka pomocí tvaru a textu, prolinkujte obojí, aby fungovala jak při kliknutí na tlačítko tak na samotný text v něm, Můžete přidat odkazy na své sociální sítě, webové stránky, e-mail nebo jakékoliv další.

Krok 4: Sdílení jako webová stránka

Jakmile máte všechny odkazy připravené, stačí návrh sdílet jako webovou stránku. Canva vám poskytne odkaz, který můžete vložit do svého bio na sociálních sítích a tento odkaz povede přímo na váš personalizovaný rozcestník.

Pokud by vám nevyhovovalo sdílení jako webová stránka, lze návrh také uložit jako PDF, nahrát na váš web a sdílet odkaz na něj, případně návrh sdílet z Canvy přes veřejný odkaz na zobrazení.

A máte hotovo!

Chcete se v Canvě naučit více?

Přidejte se ZDARMA do FB skupiny. V připnutém příspěvku „Vítejte ve skupině“ tam na vás čekají 2 dárky. 🎁🎁

Pokud vás zajímá více o tvorbě v Canvě, ráda vás s ní seznámím v rámci individuálního online školení. Přečtěte si více informací.

Napsat komentář